Буцька селищна територіальна громада
Уманського району Черкаської області

Кути.

с. Кути

Фото без опису
Село своїм початком заглиблюється  в 17 ст. відомі прізвища, основа яких вказує на те, що в побуті давніх словян було власне імя Кут: російське Кутов.
 На Україні імя Кут стало прізвищем: у 1749 році році, наприклад, козаки на прізвище Кут названі в 4-х козацьких полках ( в Уманському, зокрема). Можливо, що в назві села імя або прізвище його засновника – Кут.
У 1751 році закладено й освячено на новому місці уніатом животівським протопопом Василем Кремезовичем церкву Успіння Божої Матері. Того ж року тут налічувалося 58 дворів а 89 хат.
 У 1830 році село Кути, землі та 253 «ревізійні душі» належали польському магнату Юстину Раковському.
У 1864 році Лаврентій Похилевич так писав проце поселення : « Куты, село при реке Тикиче, в 2-х верстах выше Красного Кута и в таком же расстоянии от села Хижня еще выше лежащего. Жителей  обоего пола  - 640, земли- 2759 десятин; принадлежит Соломии Акимовне Раковской  ( латинского исповедания) Церковь Богородичная, деревянная, 7-класса; земли имеет 41 десятину. Неизвестно когда  построена.»
У 1900 році в селі було  184 двори; кількість мешканців: чоловіків-461, жінок-457. Того року тут діяли: церква, церковно-приходська школа, 2 вітряки.
У 1905 році це поселення відносилось до Хижнянської волості Уманського повіту Київської губернії, у землекористуванні  населення  знаходилося  1478 десятин.
Під час голодомору 1932-1933 роках тут померло 252 жителі села.
У Другій світовій війні ( 1941-1945 рр.) брали участь 118  жителів села, із них: 79 загинули, 75 учасників бойових дій  померли у післявоєнний період.
 У 1953 році на Братській могилі воїнів-визволителів, де поховано 53 солдати, встановлено пам’ятник.
На території села виявлено залишки кам’яного віку. За кілометр на схід від села височить курган.
 На території с. Кути  функціонує 4 фермерські господарства.
У Кутах діє:  Православна  церква Пресвятої  Богородиці, дошкільний заклад «Вишенька», Будинок культури, ФП, приватний магазин.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь