Туризм в громаді

На території Буцької селищної територіальної громади на річці Гірський Тікич розташований туристичний об’єкт-дестинація «Буцький каньйон». Він включає в себе: першу сільську ГЕС в Україні, водяний млин, водоспад «ВИР», урочище «Лисакове», каньйон, Радіонову та Мокрицьку скелі.

Скелі із сірого та рожевого граніту були сформовані близько 2 мільярдів років тому та мають висоту до 30 м. Протяжність «Буцького каньйону» приблизно 2,5 км.

Краєвиди каньйону стали не тільки візитівкою краю, але й впізнаними для тисяч людей об’єктами природи. «Буцький каньйон» без перебільшення став місцем паломництва для любителів туризму, альпіністів, рафтингу, банджі-джампінгу. Тут знімалися художні фільми, музичні кліпи, шоу-програми: «Одружені наосліп», «Зважені та щасливі», «Топ-модель по-українськи».

Крім того, «Буцький каньйон» внесений до переліку місць, придатних для проведення медитативних практик, а отже нарівні з з Хортицею, Бакотою та іншими об’єктами є місцем сили.

На території « Буцького каньйону» вздовж річки є багато колоритних місць-локацій.

Перелік об’єктів:

1.Гребля ГЕС

вул Лісова

2. Старий водяний млин

3. Водоспад « Вир»

4. Урочище « Лисакове»

5.  Будівля старої ГЕС

6. Каньйон

7. Скеля  Баламутова

вздовж вул. Туристична

8.Скеля « Вороняче  гніздо»

9. «Український Стоунхендж»

10. Скеля Радіонова

11.Мокрицька скеля

вздовж вул. Туристична

Основною складовою частиною дивовижних скель є сірий та рожевий граніт.

Варто пам’ятати, що граніт володіє достатньо широким спектром лікувальних властивостей, які здатні полегшити перебіг таких серйозних хвороб, як астма, пневмонія, бронхіт, серцево-судинні захворювання. Мінерал допомагає знизити температуру тіла при застудних захворюваннях, надає благотворну дію на суглоби і хребет в тих випадках, коли існують проблеми з кістковими тканинами.

У липні 2019 року було підписано договір про співробітництво  територіальних громад у формі реалізації спільного проекту « Про співробітництво у сфері туризму» між Буцькою селищною та Кам’янською міською територіальними громадами.

На землях с.Кути знаходиться гідрологічний заказник місцевого значення «Кутівський», площею 13,7 га , створений з метою охорони та збереження гідрологічного об’єкту в заплаві безіменної річки , яка є правою притокою річки Гірський Тікич. В заказнику збереглося низинне болото з типовою болотною рослинністю (стрілолист), яке є акумулятором вологи та покращує мікроклімат прилеглих територій. Територія заказника може використовуватись у наукових цілях.

Про затвердження Програми розвитку туризму

Буцької селищної територіальної громади