Русалівка

Село виникло в першій половині XVII століття як «новоосаджене село Росолівка». Згадується і у зв'язку з закладенням у 1742 році та освяченням тут наприкінці 1755 року животівським уніатом протопопом Корнилієм Шпановським місцевої греко-католицької церкви св. Апостола Якова, брата Господнього та призначенням до неї священика Симеона Усаковського.
Мальовничий край, край працьовитих людей і вмілих господарників.
Магічна назва села, що бере початок від міфічних русалок, гармонійно вписується в неповторні русалівські краєвиди, де, ніби яскраві нитки вишиванки, переплелися зелені луги і блакитні озера, золотаві поля та квітучі пагорби.
       Русалівська земля з глибокої давнини відчула на собі величну ходу історії, з сторінок якої споглядає в роздумах Геродот, пульсує поетичним натхненням  великий Кобзар, відстоює суспільно-політичні погляди українців Вячеслав Липинський.
       Сьогодні Русалівка це своєрідна маленька держава  зі своїми звичаями і менталітетом, де проживає 4 сотні людей, а головним багатством є земля.  2500 га ріллі обробляють ТОВ  «Автодор», 8 селянсько-фермерських господарств  та 6 десятків одноосібників.  В селі обладнано сучасний ФАП,  милує око  красивий будинок культури, працює бібліотека, функціонує  привабливо облаштований  бювет питної води від новозбудованої в 2020 році артезіанської свердловини.
         Навіки вписані в історію села  славні імена русалівчан.
     Це герої Радянського Союзу Дробаха Анатолій Іванович та Скусніченко Яків Соловейович.
      Знані керівники господарства і села - Каченюк Филимон Микитович та Лесь Павло Семенович.
     Знаменитий зоотехнік Чуйченко Павло Якимович.
Письменники Віра Оберемок, Криштопа Іван Савович, автор книги «Русалвко- колиска вишнева».
      Гордістю Русалівки є вихідці  з села. Це доктор медичних наук, професор, академік, відомий кардіохірург    Анатолій Вікторович    Руденко,
відомий підприємець і меценат   Северин Микола Федорович.