Буцька селищна територіальна громада
Уманського району Черкаської області

Багва.

 с. Багва

Фото без опису
Село відоме з середини 18 ст., але річка Багна згадується за століття перед тим, у 30-тих роках  17 ст. Якщо вона заснована біля багнистої місцевості, то від цього й могла виникнути її назва, а відтак і села.  В «Интабулярных ведомостях о принадлежности  сел графу Потоцкому» 1795 року записано, що на той час у Багвы значилося « крестьян: мужчин 188, женщин 142, домов 103». Воно було в оренді в поміщиці  Павлини Чарковської. Через село протікає однойменна річка Багва, притоки якої деінде  перетворені в багно( або, як засвідчують  джерела- річка Багна, ліва притока Угорського ( Гірського) Тікича. На  берегах річки Багва 1644 року відбулася чотириденна Дрижипольська битва, у якій козаки здобули перемогу над польсько-турецькими завойовниками. У 1764 році освячена сокальським протопопом Левом Пліскевичем церква святителя Христового Миколая. У 1775 році в селі було « 141 дворів і хат».
 У 1830 році землі села Багва й 360 « ревізійних душ» належали польському землевласникові Олександру Чарковському.
 У 1900 році село з довколишніми землями, а саме 2485 десятин належали  поміщику  Вініаміну Івановичу Баскакову. На той час діяла  православна церква, була часовня, церковно-приходська школа, винокурня  належала полковнику Баскакову, 6 вітряків та 2 водяних млини.
У 1905 році Багва входила до Русалівської волості Уманського повіту Київської губернії.
У 1929 році створено два колгоспи – імені Паризької комуни та імені Т.Шевченка ( у грудні 1930 року об’єдналися  в колгосп імені Т.Шевченка.
У 1931 році  відкрито новозбудовану середню школу на 300 учнів. 200 жителів села брали участь у Другій світовій війні, 84 з яких загинули. У 1951 році  на Братській могилі встановлено пам’ятник загиблим. До послуг жителів села- клуб на 200 місць, школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, ФАП.
 Довкола села знайдено глиняні речі часів трипільської  та черняхівської культур.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь