Дата: від до Скинути

Зміни в законодавстві України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань

15 квітня 2023 року набрав чинності Закон України від 20 березня 2023 року № 2983-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань». До прийняття цього Закону діяла норма, відповідно до якої таким категоріям громадян як: учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, члени сімей, а також дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, та дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, колишні малолітні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю, колишні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, щорічно до 5 травня виплачувалася разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України. Слід зауважити, що ця норма визнана неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008. Законом № 2983-ІХ внесено зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», відповідно до яких щороку до Дня Незалежності України вищезазначеним категоріям громадян виплачуватиметься разова грошова виплата у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

14:07 18.04.2023

Оголошення!